Fresh World

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

More Than Metin2, Counter Strike, World Of Warcraft, and more.


    Sfaturi & Trucuri-Hide'N'Seek

    ·Marius·
    ·Marius·
    Adminstrator
    Adminstrator


    Mesaje : 130
    Data de inscriere : 27/09/2010

     Sfaturi & Trucuri-Hide'N'Seek Empty Sfaturi & Trucuri-Hide'N'Seek

    Mesaj  ·Marius· Mar Sept 28, 2010 1:21 pm

    Am hotarat sa fac acest topic in ideea de a va invata pe cei care sunteti incepatori in acest Mod.

    Cea mai fregventa intrebare si nelamurire este

    "Cum sa fac LongJump?"

    Banuiesc ca v-ati uitat cu toti pe youtube si nu ati inteles nimic,nici eu nu am inteles nimic de acolo,dar am invatat de la niste experti.Acum va transmit si voua secretul.

    Ca sa faci un longjump bun iti trebuie in primul rand un CFG cu bindurile setate pe ROTITA nu pe SPACE,respectiv CTRL.

    V-am pus la dispozitie CFG-ul meu cu toate facilitatile sale chiar "aici".
    hns.cfg il punem in cstrike
    intra in cstrike/userconfig.cfg si adaugam urmatoarea linie

    Cod:
    exec hns.cfg


    Acum sa va spun cate ceva despre cfg:

    -in loc de space se foloseste mwheelup (adica rotita in sus)
    -in loc de ctrl (duck) se foloseste mwheeldown (adica rotita in jos)


    INFO: CFG-ul nu contine scripturi si nici developer sau ceva de genul acesta !

    De asemenea pentru configurarea CFG-ului puteti sa imi dati add la ID de la semnatura si va ajut acolo.

    Al 2-lea pas ar fi sa aveti 100 fps,daca aveti placa nVidia mergeti la setari si selectati Vsync OFF,daca aveti ATI veti avea 100 fara efort.

    Al 3-lea pas este acela numit LongJump.Cum facem LongJump?

    Pai este simplu,LongJump inseamna JUMP + STRAFE + DUCK

    JUMP-cand sari
    Strafe-este o sincronizare intre butoanele tastaturi si miscarile mouseu-lui.
    Duck-cand te apleci

    INFO: LongJump contine multe aspecte care trebuie respectate si practicate foarte mult.

    Un LongJump bun are nevoie de:

    -un maxspeed bun
    -un prestrafe bun
    -strafe nu multe,dar putine si bune
    -sync cat mai mare


    Acum cum sa facem Maxspeed (care este secretul),ei bine din ce m-am documentat eu am inteles ca trebuie sa faci 6 strafe,primele 2 sa le faci largi (adica mari),apoi sa le faci ft mici.Eu m-am antrenat si tot antrenat si mi-a iesit metoda,care este extrem de buna si va asigur ca un 255 tot sariti.

    Cum sa fac un prestrafe bun.Ei bine la acest capitol eu inca am probleme mari,dar sa vedem ce inseamna prestrafe.Prestrafe este curba aceea pe care o facem inainte sa sarim.Acea curba cu cat este mai mare cu atat ne da si viteza mai mare.Prestrafe puteti invata numai din video-uri.
    Va recomand cu caldura http://www.xtreme-jumpers.eu,de acolo downloadati demo-uri pe care le introduceti in cstrike si apoi prin comanda viewdemo numedemo sau playdemo numedemo le vizualizati.Sfatul meu este sa va uitati de 1.000 de ori la un lj sa intelegeti ce se petrece.

    Majoritatea nu pot face LongJump pentru ca au LAG,de accea va trebuie un cfg bine configurat pentru lag,recomand sa il luati pe cel de mai sus.

      Subiecte similare

      -

      Data/ora curentă este: Vin Mai 17, 2024 1:35 pm